Moja cesta k Human Designu

Dlhé roky som kráčala životom tak ako som bola vychovaná, vyštudovala som, vydala som sa, založila rodinku a  mala deti, dobrú prácu …,  v tom pohľade zvonka mi nič nechýbalo, žila som pekný a úspešný život. No ja som sa napriek tomu cítila nespokojná. Teraz už viem prečo,  riadila som sa rozumom, naučenými programami z detstva, nerešpektovala som energiu môjho tela, nežila som svoj dizajn.

Podľa Human designu má každý z nás svoj „hlas pravdy“, určitú vnútornú inteligenciu nášho tela, ktoré presne vie, čo máme robiť a ako sa máme rozhodovať. Pokiaľ tento vnútorný hlas pravdy nerešpektujeme, sme nespokojní, nahnevaní, frustrovaní, zatrpknutí a ak ho ignorujeme dlhodobo, môžeme naraziť tvrdšie. To sa stalo i mne. Roky som cítila nespokojnosť, až som narazila a to doslova.

Až vážna dopravná nehoda s ťažkým ublížením na zdraví mi umožnila pozrieť sa na môj život s určitým odstupom. Uvedomila som si, že za môj život a moju spokojnosť nesiem plnú zodpovednosť,  že mám síce veľmi vážne zranenie, ale  zdravú hlavu a ruky, čiže môžem samostatne fungovať a pracovať,  že to celé mohlo dopadnúť oveľa horšie, že som vlastne šťastný človek. Dostala som šancu žiť a žiť inak. Dovolila som si žiť viac v súlade som sebou samou.

A ako zázrakom mi začali do života vstupovať vzácni a vedomí ľudia, mnohí učitelia a v tomto období som sa dostala k Human designu, tomuto pre mňa tak úžasnému systému, ktorý ma okamžite nadchol. Po základnom výklade pre mňa a neskôr i pre moje deti som si uvedomila, že je to mimoriadne funkčný nástroj, ktorý chcem nie len žiť, ale aj jeho múdrosť sprostredkovávať ďalej, tak som sa pustila do jeho štúdia. V šírení Human designu som našla naplnenie môjho životného poslania.

Moje vzdelávanie v Human design

  • Základný výklad 2015
  • Pravda v nás 2016
  • RAVE ABC 2017
  • RAVE kartografia 2017
  • PTL1 profesionálny výcvik 2018 (základné výklady)
  • PTL2 profesionálny výcvik 2019 (vzťahové výklady)
  • PTL3 profesionálny výcvik 2020 (výklady životného poslania)
  • LYDG výcvik (Living Your Design Guide) lektor kurzu Pravda v nás 2021, 2022
  • PTL2.2 profesionálny výcvik 2022 (návratové mapy a cykly)

V súčasnej dobe sa naďalej vzdelávam, s cieľom absolvovať kompletný profesionálny výcvik a stať sa certifikovanou profesionálkou v ďalších oblastiach Human designu.